Etiket arşivi psikolog tavsiye

ileadmin

Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Çeşitleri

 

OKB - Takıntılar

OKB – Takıntılar

Obsesif-Kompulsif Bozukluk (OKB), kişiden kişiye farklı özellikler gösterebilen bir ruhsal rahatsızlıktır. Düşünce takıntılarının, davranış tekrarlarının ne olduğu her OKB (Takıntı) rahatsızlığı yaşayan kişide farklı olabilir. Bu farklılıklara göre OKB (Takıntı), farklı alt tiplere ayrılarak kategorize edilmiştir. Bu alt tiplerin belirlenmesinin sebebi OKB (Takıntı) rahatsızlığı olan kişiyi daha iyi değerlendirebilmek ve tedaviyi kolaylaştırabilmektir. Bir hastada birden fazla OKB (Takıntı) alttipine ait belirtiler görülebileceği gibi yıllar içinde belirtiler değişiklik gösterebilir. Devamını oku

ileadmin

Daha Mutlu Bir Hayat Mümkün…

İstanbul Psikolog

İstanbul Psikolog

Yaşamımızı sürdürürken temel hedefimiz; fert, aile, toplum olarak mutlu olmaktır. Ancak, günlük yaşamın stresi, hayat içinde yaşanan ani değişimler, kayıplar, kazançlar, kurulmuş veya kurulacak olan ilişkilerde yaşanan sorunlar ve daha birçok faktör, bu hedefimizin gerçekleşitrebilmemizin önünde büyük engeller oluşturur. Bu engelleri aşarak daha mutlu bir hayatı mümkün kılmak için psikolojik desteğe olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Psikolojik destek almak, yaşadığınız psikolojik problemleri aşarak daha mutlu bir hayata kapı aralamak için yanınızdayız.

ileadmin

Üsküdar Psikolog

Üsküdar Psikolog

Üsküdar Psikolog

Üsküdar, İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olması, sınırları içinde tarihi eser ve şahsiyetleri barındırması sebebi ile ön planda olan ilçelerden olmuştur. Tarihi değerinin yanında doğal güzellikleri ile de Üsküdar İstanbul’un cazibe merkezlerinden biridir. Bu özellikleri nedeni ile İstanbul’un merkezi yerlerinden biri olan Üsküdar, doğal olarak hem ikamet eden insanlar açısından hem de gün içerisinde gelip geçenler açısından oldukça kalabalık bir nüfusa sahiptir. Bu sebeple de her türlü sosyal imkan sunulmaktadır Üsküdar‘da… İstanbul’un ve dahi Üsküdar‘ın kalabalık nüfusu, doğal olarak psikolog ihtiyacının da fazla olduğu ilçelerdendir. Üsküdar psikolog bulunabilecek bir ilçedir. Siz de Üsküdar’da psikolog desteği almak istiyorsanız bize başvurabilirsiniz. Merkezimiz İstanbul’un birçok ilçesinden psikolog desteği almak isteyenler için ulaşımın rahat olduğu bir konumdadır ve Üsküdar da bu ilçelerin başında gelmektedir. Üsküdar psikolog yardımı almak için bize ulaşabilirsiniz.

Acıbadem Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi
0 216 428 00 76
0 532 486 12 15

ileadmin

Kadıköy Psikolog

İstanbul Kadıköy’de Psikolog arıyorsanız doğru yerdesiniz. Acıbadem Psikolojik Danışmanlık Merkezi, size yaşadığınız ruh sağlığı problemlerinde yardımcı olacaktır. İstanbul Kadıköy Psikolog çalışma alanları nelerdir?

  • Aile ve Evlilik Danışmanı
  • İstanbul Psikoterapi Merkezi
  • Çocuk ve Ergen Psikoloğu
  • Klinik Psikolog
  • Uzman Psikolog
  • Aile ve Evlilik Terapisti

Randevu ve Bilgi İçin

Psikolog İlker Gündoğdu

0532 486 12 15 – 0 216 428 00 76

ileadmin

İstanbul Psikolog Adresleri

İstanbul Psikolog Adresleri

İstanbul Psikolog Adresleri

Büyükşehirler imkanlarının fazlalığı sebebi ile cezbedici bir nitelikte iken bu imkanlara ulaşmak bazen zorluklar çıkarabiliyor. Bu anlamda İstanbul hem imkanlarının fazlalığı hem de ulaşum sorunu dikkate alındığında Türkiye’de ön plana çıkan şehir oluyor. İstanbul’da yaşayan insanlar bir çok nedenden dolayı psikolog desteği almak istediklerinde ulaşım zorluığu sebebi ile İstanbul psikolog adreslerini belirleyerek buna göre davranmak durumunda kalıyorlar. Bu sebeple İstanbul psikolog adresleri bilinmeli ve insanların rahatlıkla ulaşabileceği yerler tercih edilebilmelidir. Kimi zaman istanbul içinde bir yerden bir yere gitmek şehirler arası yol gitmek gibi zaman alabiliyor. Özellikle yol yapım çalışmalarının olduığu zamanlarda bir yerlere ulaşmak daha da zorlaşıyor. Bu sebeple alternatifleri değerlendirmek açısından İstanbul psikolog adresleri önem arz ediyor.

İstanbul psikolog adresleri, şehrin merkezi yerlerinde olabileceği gibi şehir merkezine uzak ilçe ve semtlerde de olabiliyor. Kimi insan merkezi yerleri tercih edebilirken uzakta oturanlar oturdukları yerlere daha yakın olan İstanbul psikolog adreslerini tercih ediyor. Bu tercihlerinde de pek de haksız sayılmazlar. Çünkü İstanbul gibi bir şehirde ulaşım önemli bir stres faktörü olarak dikkat çekiyor. Ancak şehir merkezlerinden uzak olanların yaşadıkları bir handikap da alternatiflerinin az olması, nüfusun az olduğu uzak semtlerde dolayısıyla İstanbul psikolog adresleri de azalıyor. Halbuki kalabalık merkezlerde daha fazla İstanbul psikolog adresi bulmak mümkün oluyor.

Bu anlamda insanların psikologlara rahat ulaşmasını sağlamak açısından bazı psikologların birçok merkezle işbirliği içerisinde çalışarak destek almak isteyenlerin ulaşım problemi yaşamaması için gayret gösteriyorlar. Bir anlamda danışanların psikologa değil psikologun danışana gitmesi gibi bir durum söz konusu… bu sebeple İstanbul psikolog adresleri belirlenirken bu şekilde çalışan psikolgoların tercih edilebilir olduğu göz ardı edilmemelidir.