Kategori arşivi Uncategorized

ileadmin

İstanbul Evlilik Danışmanı

İstanbul Evlilik Danışmanı

İstanbul Evlilik Danışmanı

Toplumun temel taşı olan aile kurumu gün geçtikçe yıpranıyor. Boşanan çift sayısı her sene katlanarak artıyor. Bu durumun sebeplerini ortaya koymaya çalıştığımızda bir çok sebep bulabiliriz ancak en önemlisi evlilik ilişkisinde ortaya çıkan sorunları çözme becerisi gösterilememesi… Maalesef ilişkileri yürütmek konusunda giderek yeteneğimizi kaybediyoruz. Özellikle İstanbul’da hemen hemen tüm evliliklerde hem erkeğin hem de kadının çalıştığı bir dönemdeyiz. Bu sebeple ilişkileri yürütmek bu şehirde biraz daha zorlaşıyor.

İlişkileri yürütmenin giderek zorlaştığı bir şehir olarak İstanbul evlilik terapisti ihtiyacının en çok hissedildiği şehir konumunda… İstanbul ikametli çiftlerin ilişkilerinde yolunda gitmeyen bir durum gözlemlediklerinde bir evlilik terapisti desteği almaları zorunluluk arzediyor. Kişilerin çoğu zaman kendi aralarında sorunları çözememedikleri acı bir gerçek olarak önümünde duruyor. Bu sebeple  İstanbul evlilik danışmanına başvurulması gerekiyor. Sorunların çözülemediği ve İstanbul evlilik danışmanından destek alınmadığı takdirde ilişkilerin sağlıklı yürümesi de beklenemiyor maalesef.

ileadmin

İstanbul Psikologlar Listesi

Birçok üniversitenin kurulduğu İstanbul’da her sene çok çeşitli bölümlerden yüzlerce mezun veriliyor. Mezun veren branşlardan kanaatimizce en önemlisi yaşadığımız çağda insanların en önemli ihtiyacının psikolog olması sebebi ile psikoloji bölümleri… özellikle istanbulda bir çok psikolog bulunuyor. Bu sebeple İstanbul psikologlar listesi hazırlanabilecek en zor şehir gibi görünüyor. Ancak bu durum aynı zamanda bir avantaj… çok sayıda psikoloğun olması birçok İstanbul psikologlar listesi hazırlanacağı, daha fazla alternatifin olduüğu anlamına geliyor. Bireyler danışmak, destek almak, tedavi olmak için bir çok İstanbul psikologlar listesi oluşturabileceği gibi psikologlar da mesleki dayanışma açısından İstanbul psikologlar listesi oluşturabilirler. Büyük şehirde yaşamanın zorluklarına karşı avantajlarını da kullanarak İstanbul psikologlar listesi elimizin altında bulunmalı…

İstanbul psikologlar listesi ihtiyacımız olduğu anda rahatlıkla ulaşmamıza yardımcı olacaktır. Zaman zaten önemli bir kavramken bir rahatsızlık durumunda önemi daha da artıyor.şikayetlerin süresinin uzaması sorunun derinleşmesini de etkileyen bir faktör olduğundan  zaman kaybetmemek, kolayca çözülebilecek sorunları daha zor çözülecek duruma getirmemek için mümkün olan en erken zamanda çözüm için adım atmak gerekiyor. Hızlı bir şekilde ihtiyacımız olan desteği alabilmek için İstanbul psikologlar listesi büyük kolaylık sağlayacaktır.

Mesleki dayanışmadan da bahsetmek gerekirse; her bireyin psikolog ihtiyacı olduğu gibi bir birey olarak psikologların da desteğe ihtiyacı olduğu açıktır. Danışmanlık yaptıkları insanların dertlerine ek olarak kendi yaşamlarındaki dertler, sıkıntılar eklenince yükleri biraz daha zor kaldırılır bir hal alıyor. Ayrıca alandaki yeni bilgilerden haberdar olmak, mesleki tecrübelerden faydalanmak da meslek elemanlarının bir gerekliliği.. insan her zaman kendini geliştiren bir varlık olmak zorunda…hele de psikoloji gibi sürekli olarak yeni verilerin, bilgilerin, yöntemlerin ortaya çıktığı bir alanda çalışıyorsanız çalışılan alanı takip etmek mesleğinizi en iyi şekilde icra etmek için bir zorunluluk oluyor. Bunun için İstanbul psikologlar listesi meslek elemanlarının da elinin altında olması gereken bir liste durumunda…

ileadmin

İstanbul Psikolog İlker Musa Gündoğdu

Psikolog İlker Musa Gündoğdu

Psikolog İlker Musa Gündoğdu

İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da alan Psikolog İlker Musa GÜNDOĞDU, 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi esnasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde, bireysel ve kurumsal danışmanlık merkezlerinde, ana okulları ve özel eğitim merkezlerinde stajlar yapmış, askerliğini Diyarbakır Asker Hastanesi’nde Psikolog olarak yaparak klinik deneyimini arttırmıştır. kısa süreli olarak zihinsel engelli çocuklarla çalıştıktan sonra çalışma hayatını Aile ve Evlilik sorunları üzerine sürdürmektedir. Psikolog İlker Musa Gündoğdu evli ve bir çocuk babasıdır.

Aldığı Eğitimler

 •     Aile ve Evlilik Terapisi
 •     Bilişsel Davranışçı Terapiler
 •     Krize Müdahale ve Psikolojik İlkyardım
 •     Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele
 •     Aile İçi Şiddetle Mücadele
 •     Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları
 •     MMPI
 •     Çocuklara ve Yetişkinlere Uygulanan Çeşitli Zeka Testleri

Çalışma Alanları

 • Evlilik ve Aile Danışmanlığı
 • Depresyon
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk (Takıntı Hastalığı)
 • Panik Atak
 • Kaygı Bozuklukları
 • Fobiler
 • Sınav Kaygısı
 • Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi
 • Karar Verme Zorlukları
 • Sosyal Fobi
 • Ergenlik Psikolojisi
 • Ergenlik Sorunları
 • Utangaçlık- Özgüven Problemleri

Bilgi ve Randevu İçin

0532 486 12 15

 

 

ileadmin

İstanbul Aile Danışmanı

İstanbul Aile Danışmanı

İstanbul Aile Danışmanı

Yeni yüzyıl, bir çok yenilikle beraber bir çok problemi de yanında getirdi. Ilişkileri yürütmek artık eskisi kadar kolay olmuyor. İnsanın bireyselleşmeye doğru yönelimi hızla devam ediyor ve birbirimizden uzaklaşıyoruz. Bu durumun en çok etkilendiği toplum birimi ise aileler oluyor. Gerek eşler arasında gerekse ebeveyn-çocuk ilişkilerinde sorunlar her geçen gün artıyor. Özellikle yeni nesil çocukların istek arzu ve beklentilerinin çok farklılaşması ebeveynleri yeni nesli anlamakta oldukça zorluyor. Bununla beraber bireylerin evlilikten beklentileri de değişiyor ve geleneksel kültürden hızla farklılaşıyor. Her iki durum da doğal olarak bir uyum sürecini gerektiriyor ve işte tam burada İstanbul aile danışmanı devreye giriyor. Insanların ilişkiler konusunda yaşadıkları bu uyum sürecini en sağlıklı şekilde atlatabilmeleri, sorunların kolay yoldan çözümü istanbul aile danışmanı ihtiyacını gerektiriyor.

Istanbul aile danışmanı gerek eşler arası ilişkiler, gerek ebeveyn-çocuyk ilişkileri gerekse çekirdek aile ile geniş aile ilişkilerinin doğru bir şekilde düzenlenmesi, sorunların sağlıklı yollarla giderilmesi, toplum düzeyinde yaşanan değişim sürecine olan adaptasyonun sağlanması ve daha b,ir çok konuda destek alınması gereken bir konumda bulunmaktadır. Istanbul aile danışmanı her türlü ailevi sorunda bilimselmüdahalelerle hayatın daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için en önemli yardımcıdır. Artık aile içinde yaşanan sorunların aile büyüklerinin araya girmesi ile çözüldüğü dönemleri çoktan geride bıraktık. Bu durumun olumlu veya olumsuz olduğu konusunda bir yorum yapmak kesinlikle doğru oplmayacağı gibi her bireyin kafasındaki toplum yapısının farklı olabileceği göz önünde bulundurulduğunda bu konunun tartışılması da sorunları derinleştirmekten başka bir sonuç doğurmayacak gibi görünmektedir.

Gerek aile içi ilişkiler gerekse aileler arası ilişkiler konusunda İstanbul aile danışmanı desteğine başvurmak ilişkilerin daha sağlıklı bir boyutta yürümesini sağlayacak bu durum da daha sağlıklı bir toplum olma yolunda hızlı adımlarla ilerlememize vesile olacaktır. Bu anlamda sağlıklı nesillerin yetişmesi ihtimalinin arttırılması için İstanbul aile danışmanında profesyonel destek almak gerekmektedir.

ileadmin

İstanbul Psikolog Adresleri

İstanbul Psikolog Adresleri

İstanbul Psikolog Adresleri

Büyükşehirler imkanlarının fazlalığı sebebi ile cezbedici bir nitelikte iken bu imkanlara ulaşmak bazen zorluklar çıkarabiliyor. Bu anlamda İstanbul hem imkanlarının fazlalığı hem de ulaşum sorunu dikkate alındığında Türkiye’de ön plana çıkan şehir oluyor. İstanbul’da yaşayan insanlar bir çok nedenden dolayı psikolog desteği almak istediklerinde ulaşım zorluığu sebebi ile İstanbul psikolog adreslerini belirleyerek buna göre davranmak durumunda kalıyorlar. Bu sebeple İstanbul psikolog adresleri bilinmeli ve insanların rahatlıkla ulaşabileceği yerler tercih edilebilmelidir. Kimi zaman istanbul içinde bir yerden bir yere gitmek şehirler arası yol gitmek gibi zaman alabiliyor. Özellikle yol yapım çalışmalarının olduığu zamanlarda bir yerlere ulaşmak daha da zorlaşıyor. Bu sebeple alternatifleri değerlendirmek açısından İstanbul psikolog adresleri önem arz ediyor.

İstanbul psikolog adresleri, şehrin merkezi yerlerinde olabileceği gibi şehir merkezine uzak ilçe ve semtlerde de olabiliyor. Kimi insan merkezi yerleri tercih edebilirken uzakta oturanlar oturdukları yerlere daha yakın olan İstanbul psikolog adreslerini tercih ediyor. Bu tercihlerinde de pek de haksız sayılmazlar. Çünkü İstanbul gibi bir şehirde ulaşım önemli bir stres faktörü olarak dikkat çekiyor. Ancak şehir merkezlerinden uzak olanların yaşadıkları bir handikap da alternatiflerinin az olması, nüfusun az olduğu uzak semtlerde dolayısıyla İstanbul psikolog adresleri de azalıyor. Halbuki kalabalık merkezlerde daha fazla İstanbul psikolog adresi bulmak mümkün oluyor.

Bu anlamda insanların psikologlara rahat ulaşmasını sağlamak açısından bazı psikologların birçok merkezle işbirliği içerisinde çalışarak destek almak isteyenlerin ulaşım problemi yaşamaması için gayret gösteriyorlar. Bir anlamda danışanların psikologa değil psikologun danışana gitmesi gibi bir durum söz konusu… bu sebeple İstanbul psikolog adresleri belirlenirken bu şekilde çalışan psikolgoların tercih edilebilir olduğu göz ardı edilmemelidir.